web tracking
Contact us:+371 6 7325295
 • Videi

  Ceļojumu optimizācijas plānošana (COP) 

   

  Mērķis 
  Nākamo divu gadu laikā par vismaz 10% samazināt tos 80 miljonus kilometru, ko gadā nobrauc mūsu tirdzniecības pārstāvji visas grupas ietvaros, tādā veidā samazinot mūsu radīto oglekļa izmešu daudzumu.

   

  Darbība 
  Mēs esam ieguldījuši vairāk nekā pusotru miljonu eiro, lai attīstītu automatizētu maršrutu plānošanas sistēmu, kas mūsu tirdzniecības pārstāvjiem sagatavo daudz efektīvākus maršrutus. Tādēļ kopējo nobraukto kilometru skaits starp galamērķiem samazināsies, vienlaikus optimizējot tirdzniecības iekārtu apskates biežumu, kas palielinās klientu apmierinātību.

  Jaunās sistēmas pilotprojekts tika uzsākts 2009. gada sākumā, lai pēc tam to izplatītu visās lielākajās Eiropas valstīs.   

   

  Vides standarti 

   

  Mērķis 
  Samazināt mūsu radīto oglekļa izmešu un atkritumu daudzumu, izstrādājot minimālus vides standartus dažādās mūsu uzņēmējdarbības jomās, tostarp otrreizēju pārstrādi un atkritumu, transporta un iekārtu attīstīšanu.

   

  Darbība 
  Mēs atbrīvojamies no visām iekārtām saskaņā ar elektronisko iekārtu WEEE standartiem. Papildus tam, ja videi tas nāk par labu, mēs pagarinām iekārtu dzīvesciklu, tās atjaunojot un nodrošinot, ka lielākā daļa no nolietoto iekārtu daļām tiek pārstrādātas un izmantotas atkārtoti. Mēs arī ieguldām jaunās iekārtās, kas ir izstrādātas tā, lai to pārstrāde dzīves cikla beigās būtu vienkāršāka, piemēram, visās auksto dzērienu un uzkodu iekārtās, kas ieviestas 2009. gada laikā, ir putu izolācijas bloki. 

   

  Iekārtu attīstīšana 

   

  Mērķis 
  Nodrošināt tirdzniecības automātus, kas izmanto modernas ražošanas metodes un tehnoloģijas, lai palielinātu to energoefektivitāti. 

  Visiem jaunajiem modeļiem jāuzrāda par vismaz 20% mazāks enerģijas patēriņš, salīdzinot ar iepriekšējo modeli. Papildus tam jaunajām iekārtām jābūt izgatavotām no vismaz 10% pārstrādātu materiālu. Mūsu mērķis ir arī iegādāties vairāk nekā 90% mūsu iekārtu no ražošanas uzņēmumiem ar ISO14001 akreditāciju.

   

  Darbība 
  Pēdējo 12 mēnešu laikā esam laiduši tirgū vairākas jaunas iekārtas, kas atbilst mūsu iekārtu attīstīšanas mērķiem un pat pārsniedz tos. Piemēram, jaunā auksto dzērienu iekārta „St Tropez” ar stikla priekšdaļu izmanto par 50% mazāk enerģijas gaidīšanas (stand-by) režīmā nekā iepriekšējā iekārta, savukārt jaunās paaudzes uzkodu iekārta, kas tika laista tirgū 2013. gada 2. ceturksnī, izmanto par 28% mazāk enerģijas gaidīšanas režīmā nekā iepriekšējais modelis.

  Mēs arī veiksim izmēģinājumus ar mūsu tirdzniecības automātiem publiskās vietās, izmantojot LED gaismas, kurām būtu jāsamazina enerģijas patēriņš par 15%, salīdzinot ar modeļiem, kas tiek izmantoti pašlaik.